WARSZAWSKA AKADEMIA PIŁKI NOŻNEJ

"Wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe. Dobre nawyki trudno sobie wpoić, za to bardzo ułatwiają one życie. Po ich przyswojeniu pewne rzeczy stają się automatyczne i proste. Posłużą Ci wiernie przez pozostałe lata kariery zawodowej"

Jak zostać "zwycięzcą"? Czytaj!

Aktualności

WAPN i Dronport uruchomiły pilotażowy program, który ma służyć edukacji piłkarskiej dzieci i młodzieży. Rejestracja meczów z użyciem dronów umożliwia trenerom m.in. dokładną analizę taktyczną.

- Najlepszym uzupełnieniem nauki i szkolenia piłkarskiego jest materiał filmowy z meczu. Nie może być to jednak tylko nagranie fragmentu gry czy „wodzenie” kamery za piłką - tłumaczy prezes WAPN, Grzegorz A. Siedlecki. - Dzięki nagraniu zawodnicy oraz sztab szkoleniowy mogą zobaczyć wszystko jeszcze raz. Świetnie jak spotkanie jest wygrane, ale w analizie nie o to dokładnie chodzi... - dodaje.

Firma Dronport (www.dronport.pl) specjalizuje się m.in. w rejestracji wideo z powietrza, operując dronami. Wykorzystuje do tego najnowocześniejsze technologie. - W ten sposób utrwaliliśmy jeden z meczów zespołu U-15 - wskazuje trener Andrzej Jasiński. - Takie nagranie ułatwia zobrazowanie całego boiska. Chcemy zademonstrować piłkarzom, jak współpracuje cała drużyna i jak poruszają się formacje - dodaje.

- Trenerzy będą mogli odnieść się do realizacji założeń taktycznych przez zespół i poszczególnych zawodników, a także wyciągnąć plusy i minusy - podkreśla prezes Grzegorz A. Siedlecki. - Nie ma to jak obejrzenie siebie na żywo! Wówczas nie ma wątpliwości i miejsca na znaki zapytania. W ten sposób młodzież uczy się szybciej i skuteczniej - podsumowuje.

Bardzo dziękujemy firmie Dronport za partnerskie wsparcie, które ma istotny wpływ na szkolenie dzieci i młodzieży Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej.