WARSZAWSKA AKADEMIA PIŁKI NOŻNEJ

"Wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe. Dobre nawyki trudno sobie wpoić, za to bardzo ułatwiają one życie. Po ich przyswojeniu pewne rzeczy stają się automatyczne i proste. Posłużą Ci wiernie przez pozostałe lata kariery zawodowej"

Jak zostać "zwycięzcą"? Czytaj!

Aktualności

Piłkarze Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej z kategorii rocznikowych U-15, U-14 i U-13 przeszli testy sportowe, których wyniki trafiły do Narodowej Bazy Talentów Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Kalkulator kondycji fizycznej wprowadzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki generuje zestaw danych w oparciu o pomiary somatyczne wzrostu i wagi oraz próby sprawnościowe. - Pomiary i testy z zawodnikami rozpoczęliśmy już w sierpniu tego roku, a zakończyliśmy pod koniec października - powiedział szef szkolenia WAPN trener Andrzej Jasiński.

Jaka jest idea projektu? Przygotowanie prostego narzędzia do pomiaru i oceny kondycji fizycznej oraz umieszczenie go w internecie umożliwia dostęp do niego wszystkim zainteresowanym stanem kondycji fizycznej polskiego społeczeństwa. Mogą z niego korzystać rodzice, trenerzy, nauczyciele, zespoły naukowe, pracownicy jednostek administracji państwowej i samorządu, a przede wszystkim dzieci i młodzież.

Młode pokolenia będą mogły dzięki badaniu i ocenianiu kondycji fizycznej kształtować w sobie postawy troski o własną tężyznę fizyczną i wspierać dążenia do realizacji swoich sportowych marzeń.

„Każdy może mieć w sobie sportowy talent, pomóż nam go odnaleźć” - podsumował Minister Sportu i Turystyki, Pan Witold Bańka.